Z troską o Ciebie,
z troski
o Ziemię

Dla tych, którzy ... troszczą się o zdrowie

artykuł

Dzień Troski to nowe święto tych, którzy dbają o to, co najważniejsze.

artykuł

O kogo codziennie się troszczysz? O zdrowie swojej rodziny, o najbliższych przyjaciół. Troszczymy się też o nasze domy, czworonożnych pupili, sąsiadów. Coraz częściej także obiektem naszej troski jest planeta Ziemia - bo to nasz wspólny dom. W tej codziennej troskliwej opiece wspomaga nas Orkla Care. I zachęca - podziel się swoimi pomysłami na okazywanie troski naturze biorąc udziału w konkursie z nagrodami.

15 października obchodzimy Dzień Troski. To święto ludzi, którym zależy na zachowaniu zasobów Ziemi dla przyszłych pokoleń. Nie tylko zielonych aktywistów ale wszystkich tych, którzy wierzą, że nasze codzienne ekologiczne wybory, drobne kroki sumują się w globalne zmiany dobre dla natury. W Dniu Troski świętujemy to, że dziś każdy może się troszczyć o planetę we własnym domu, tak jak umie najlepiej. A dbanie o lepszy świat wcale nie jest trudne i wymagające wielkich wyrzeczeń.

Dlaczego to takie ważne? Bo Ziemia potrzebuje pilnej pomocy. Co najmniej 20 gatunków zwierząt roślin i grzybów znika bezpowrotnie z naszego świata każdego dnia w wyniku zanieczyszczeń i przekształceń w ich naturalnym środowisku. WWF szacuje się, że w 2100 roku na skutek ocieplania się wód zniknie z oceanów ostatnia rafa koralowa, a do roku 2050 w naszych morzach będzie więcej plastiku niż ryb.

Niestety, wciąż wielu Polaków choć ma świadomość poważnych zmian zachodzących w klimacie i środowisku, nie ma pomysłu jak być „eko”. Z raportu „Ziemianie Atakują 2020” wynika, że 16 proc. z nas uważa, że to „inni”, czyli rządy i firmy powinny wziąć się do roboty w zakresie ochrony środowiska. Prawie 30 proc. podkreśla, że nawet jeśli chcieliby robić coś więcej w zakresie ekologicznego życia, to nie wiedzą jak.

video: FClxcNTC7

Dlatego właśnie w Dzień Troski warto przyjrzeć się na czym polega bycie odpowiedzialnym za świat wokół nas. Troska o planetę to setki drobnych gestów - świadoma rezygnacja z jednorazowych przedmiotów, ograniczanie konsumpcji, przestawienie się na prysznic zamiast wanny, czy uważność w trakcie codziennych zakupów, tak by wybierać tylko te produkty, które zostały wyprodukowane w sposób zrównoważony i nie szkodzą środowisku.

Tak pojmowana troska jest bardzo prosta. Wybierając szczoteczkę do zębów wytworzoną z plastiku z recyklingu, czy decydując się na codzienne zażywanie tranu pozyskiwanego ze zrównoważonych połowów, albo kupując środku czystości nie zawierające ropopochodnych toksyn po prostu dbamy o to, co dla nas najważniejsze.

Dzień Troski to święto zainicjowane przez Orkla Care oraz jej marki Jordan, Möller’s, Bodymax i Klar oraz ich wybrane produkty przyjazne naturze, od produkcji, przez skład, dystrybucję, po recycling.

Konkurs dla „zatroskanych” - weź udział
Dzień Troski to okazja do inspirowania innych. Dlatego Orkla Care wraz z Onetem, przygotowali konkurs z nagrodami.

Jego idea jest prosta - pokaż, jak łączysz troskę o rodzinę z troską o Ziemię i naturę i zainspiruj innych do zmian. Podziel się swoimi sposobami na codzienne oszczędzanie wody, niemarnowanie jedzenia, bycie less waste, czy zapewnienie rodzinie zdrowego wsparcia odporności. Do wygrania wartościowe zestawy produktowe od Bodymax, Klar, Möller’s i Jordan o wartości 3 x 1000 zł oraz 27 x 500 zł.

Razem pokażmy, że troska jest prosta.

Orkla Care. We care. About world, about you, about future.
loga

#troskajestprosta